slider7cWitamy na stronie www.VoMaY.pl, poświęconej pielęgnacji urody. Znajdziecie tutaj wiele ciekawych artykułów, dotyczących pielęgnacji waszego ciała. Odkryjecie mnóstwo praktycznych porad ułatwiających zdobycie poczucia piękna i zadowolenia ze swojego wyglądu. Dowiecie się, jakie są wady i zalety posiadania określonych rodzajów i typów włosów, jak wykonać makijaż, jak zadbać o zęby, poznacie tajemnice ich pielęgnacji, dowiecie się, jak zrobić manicure i pedicure, jak zorganizować własne, domowe SPA, zobaczycie co można zmienić, aby stać się piękną i pełną życia. Tutaj ujawniamy receptury na proste, domowe maski, odżywki i płukanki. Tutaj dowiecie się czy włosy są żywe, dlaczego wypadają, jak szkodzi im słońce i mróz, jak robić proste cięcia włosów, jak zadbać o zdrowie intymne, jak regulować brwi, jak skutecznie zwalczyć opryszczkę, jaką wybrać metodę depilacji, jak zatrzymać letnią opaleniznę oraz znajdziecie i przeczytacie wiele innych, ciekawych artykułów.

  r e k l a m a

Cera atopowa

To niewątpliwie cera specjalnej troski. Ujawnia się we wczesnym dzieciństwie, już przed skończonym pierwszym rokiem życia. Głównym znakiem rozpoznawczym atopii są czerwone plamy, a nawet małe rany, powstałe z łączących się, swędzących grudek. To zbyt gwałtowna reakcja na czynniki zewnętrzne, obrona skóry w postaci płaszcza wodno-lipidowego chroniąca skórę, w tym przypadku nie działa prawidłowo ze względu na brak lipidów, które powinny uszczelniać naskórek. Następstwem tego jest ułatwiony dla wszelkich bakterii, grzybów i wirusów dostęp. Ochronę tę można odbudować stosując odpowiednie kosmetyki. Oprócz powodowania dyskomfortu, może psuć wygląd oraz pogarszać samopoczucie. Jeśli jesteś posiadaczką takiej cery, zainwestuj w kosmetyki przeznaczone specjalnie do skóry z AZS, zawierające emolienty, które pozostawiają na skórze ochronną warstwę, gdyż wymaga ona naprawdę specjalnej i mądrej troski.

Atopia może zostać wywołana poprzez:

• Zanieczyszczenie środowiska
• Stres
• Coraz więcej chemii w codziennym życiu
• Przesadna higiena
• Dziedzictwo genetyczne-jeśli nasi rodzice są alergikami, to mamy 75proc. prawdopodobieństwa wystąpienia choroby
 
Jak dbać o skórę atopową?
 

• Przede wszystkim używając odpowiednich dla niej kosmetyków z emolientami, tłuszczami nienasyconymi (olejek wiesiołkowy, pestki winogron), lukrecją działającą kojąco√ Osuszając nie trzeć jej, a jedynie dociskać miękkim ręcznikiem
• Nakładać kosmetyki na wilgotną skórę
• Nie drapać zmian, które swędzą, ponieważ możemy zaostrzyć zmiany jeszcze bardziej
• Wodą termalną spryskiwać swędzące miejsca

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

r e k l a m a