slider7cWitamy na stronie www.VoMaY.pl, poświęconej pielęgnacji urody. Znajdziecie tutaj wiele ciekawych artykułów, dotyczących pielęgnacji waszego ciała. Odkryjecie mnóstwo praktycznych porad ułatwiających zdobycie poczucia piękna i zadowolenia ze swojego wyglądu. Dowiecie się, jakie są wady i zalety posiadania określonych rodzajów i typów włosów, jak wykonać makijaż, jak zadbać o zęby, poznacie tajemnice ich pielęgnacji, dowiecie się, jak zrobić manicure i pedicure, jak zorganizować własne, domowe SPA, zobaczycie co można zmienić, aby stać się piękną i pełną życia. Tutaj ujawniamy receptury na proste, domowe maski, odżywki i płukanki. Tutaj dowiecie się czy włosy są żywe, dlaczego wypadają, jak szkodzi im słońce i mróz, jak robić proste cięcia włosów, jak zadbać o zdrowie intymne, jak regulować brwi, jak skutecznie zwalczyć opryszczkę, jaką wybrać metodę depilacji, jak zatrzymać letnią opaleniznę oraz znajdziecie i przeczytacie wiele innych, ciekawych artykułów.

  r e k l a m a

Domowe badanie skóry

Próba elastyczności
Dotykając cerę pod okiem i przesuwając palec w górę, tym samym powodując zmarszczki, szybko puść skórę i obserwuj, jak szybko wróci do poprzedniego stanu. Jeśli nie dzieje się to natychmiast, skóra straciła niewiele elastyczności. Im dłużej zajmuje jej powrócenie do prawidłowego wygładzenia, tym więcej elastyczności już straciła.

Próba nawilżenia
Skóra dobrze nawilżona, po złapaniu za jej fałd pod okiem i puszczeniu, powinna natychmiast wrócić do pozycji wyjściowej. Wtedy jest dobrze nawilżona, jeśli zajmuje jej to dłuższą chwilę, może być odwodniona.

Próba napięcia
Fałdek skóry pod okiem, którego delikatnie spróbujesz chwycić, powinien się wyślizgiwać z rąk, im jest on trudniejszy do uchwycenia, tym napięcie skóry jest lepsze.

Próba wrażliwości
Robiąc na skórze ryskę, z pomocą drewnianego patyczka, plastikowej łyżeczki lub szpatułki, obserwuj reakcję skóry. Najpierw pozostanie w tym miejscu biały ślad, potem zacznie się czerwienić. Może to mieć różną intensywność i przebiegać w różnym czasie. Im reakcja jest szybsza i bardziej nasilona, tym wrażliwsza jest twoja skóra.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

r e k l a m a